O nas

Witamy serdecznie na stronie " O nas"

Kreatywny Maluszek to my, czyli mamy małych dziewczynek Mai i Agatki. Posiadamy wykształcenie pedagogiczne, sporo ciekawych pomysłów i bardzo, bardzo dużo entuzjazmu :-).

Nasze zajęcia skonstruowałyśmy tak, aby przy wykorzystaniu wielu metod pedagogicznych pomóc maluszkowi uwierzyć we własne siły, kreować pozytywny obraz samego siebie, a w konsekwencji stać się bardziej  twórczym. Zdolność ta jest  bardzo pomocna w kolejnych etapach edukacji i wydaje się wręcz niezbędna w dzisiejszym świecie.

Podczas zajęć wykorzystujemy naturalne potrzeby i zachowania dzieci. Z doświadczenia wiemy, że kiedy dziecko usłyszy muzykę zaczyna tańczyć; kiedy dostanie farby chce malować; kiedy obserwuje rodziców bądź opiekunów naśladuje i wciela się w ich role.

 

Układ zajęć

 

Zajęcia rozpoczynamy zabawą dowolną dzieci.Trwa to około 15 minut. Jest to czas bardzo istotny dla dziecka. Pozwala mu oswoić się z sytuacją  oraz budować pozytywne relacje na płaszczyźnie dziecko-instruktor, dziecko-dziecko, dziecko - rodzic innego dziecka.

Pozostała część spotkania to czas zorganizowany trwający około 45 minut . Zawiera on elementy plastyczne, ruchowe, ćwiczenia logopedyczne, śpiew, naukę rymowanek, wierszyków, piosenek, gry i zabawy z chustą animacyjną, masażyki oraz wiele innych metod aktywowania rozwoju Twojego dziecka.

 

 

Poniżej objaśniamy cele poszczególnych aktywności wykorzystanych podczas trwania zajęć.

Praca plastyczna

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka wieku przedszkolnym, a jej celem jest:

 • rozwijanie dziecięcych talentów,
 • wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi,
 • budowanie zainteresowań plastyką oraz sztuką,
 • uwrażliwianie na piękno różnorodnych zjawisk- przyrodniczych, społecznych,
 • rozwijanie kreatywności,
 • samorealizacja dająca poczucie satysfakcji,
 • inspiracja dla twórczych rozwiązań,
 • inicjowanie działań wspomagających rozwijanie pozytywnego obrazu samego siebie.

Tak jak już wcześniej wspomniano, podstawą skutecznego funkcjonowania we współczesnym świecie jest postawa twórcza. Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Jak pokazuje praktyka, kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej.

W części plastycznej dzieci  mają szansę poznać różne techniki plastyczne: masa solna, masa papierowa, glina, wyklejanie, rysowanie kredkami, kolorowanie, tworzenie budowli, malowanie farbami, lepienie z plasteliny, ciastoliny, malowanie palcami, tworzenie własnych kompozycji z różnych elementów i wiele innych.

Zajęcia rytmiczno – muzyczno - ruchowe

Celem zajęć rytmiczno muzyczno ruchowych jest rozwój naturalnych skłonności dziecka do mówienia i naśladowania otoczenia.

Ta część zawiera takie elementy jak:

 • zajęcia rytmiczne i taneczne, które ćwiczą słuch fonematyczny dziecka,
 • ćwiczenia buzi i języka w postaci wesołych zabaw,
 • ćwiczenia ruchowe i zajęcia taneczne wspomagające mowę,
 • ćwiczenia oddechowe i fonacyjne w postaci zabaw,
 • zabawy ogólnorozwojowe przeznaczone dla dzieci w wieku 2 - 3 lat.


Na naszych zajęciach wykorzystujemy elementy sprawdzonych technik pedagogicznych takich jak: Metoda Carla Orffa, Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz, Gimnastyka twórcza Rudolfa Labana, ruch rozwijający dla dzieci Weroniki Sherborne, pedagogika zabawy KLANZY, techniki relaksacyjne dla dzieci,  ogólnorozwojowe zabawy w kole, zabawy z chustą animacyjną i wiele innych.